Informacja w turystyce

Informacja ma ogromne znaczenie w turystyce i w jej rozwoju. Dawniej lekceważona i traktowana nieco po macoszemu, dziś usługa informacyjna ma w turystyce ogromną wartość.
Na czym polega jej wyjątkowe znaczenie?
Przede wszystkim informacja turystyczna pozwala usprawnić obsługę turystów oraz większych zainteresowanie turystów zagranicznych Polską jako krajem ciekawym, mogącym pochwalić się piękną przyrodą i cennymi zabytkami. Dobrze funkcjonująca informacja turystyczna pozwala również wypromować te regiony Polski, które zazwyczaj są rzadziej odwiedzane przez turystów.
Dziś informacja w turystyce to już nie tylko zwykły zbiór danych. Ma ona coraz większe znaczenie, coraz lepsza jest również jej jakość. Coraz lepiej działający system informacji turystycznej zbira, gromadzi i udostępnia niezbędne dla turystów informacje, spełnia również wiele innych funkcji. Dzięki niemu możliwe jest analizowanie i przetwarzanie danych.
Jakie korzyści przynosi poszczególnym regionom dobrze działająca informacja turystyczna? To przede wszystkim szansa dla danego regionu na rozwój gospodarczy poszczególnych gmin oraz powiatów.

Post navigation