Majorka: które plaże warto odwiedzić?

Spragnieni słońca i kąpieli w morzu turyści chętnie decydują się na wczasy na Majorce. Ta wyspa może się pochwalić licznymi kurortami, w których można znaleźć noclegi w komfortowych obiektach. Majorka kusi też pięknymi plażami, na których każdy może miło spędzić czas w pięknym otoczeniu. Na jakie plaże warto się wybrać?
Wiele uroku mają te plaże, które znajdują się w znacznej odległości od gwarnych kurortów. Na nich można cieszyć się ciszą i spokojem. Cala Torta oraz Cala Esteta to najciekawsze plaże dla tych, którzy marzą o wypoczynku w kameralnej atmosferze. Malowniczą zatoką i wydmami przyciąga też Cala Mondrago, która ze względu na znaczne oddalenie od ośrodków turystycznych wciąż zadziwia swym dzikim charakterem.
Znane plaże czekają w okolicy takich miejscowości, jak Cala Figuera czy Porto Colom. Tu, dzięki plażom, tradycyjne wioski rybackie przemieniają się w coraz bardziej popularne letniska, w których tak chętnie spędzają wczasy miłośnicy relaksu nad morzem. Często odwiedzaną plażą jest też Porto Cristo, która w sezonie zapełnia się turystami z całego świata.

Post navigation