Kiermusy na Podlasiu to idealne miejsce do obserwacji przyrody

Coraz więcej osób poszukuje ciekawych i inspirujących form wypoczynku. Turyści poszukują miejsc gwarantujących zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności.

Podlasie – warto je poznać

Północno – wschodnia Polska to wyjątkowy region naszego kraju. Charakteryzuje się najmniejszym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego. Jest jednocześnie najmniej zagospodarowanym i zurbanizowanym terenem naszego kontynentu. Z powodzeniem można ją nazwać ostoją dzikich zwierząt i roślin w skali Polski i Europy.

Podlasie gwarantuje zróżnicowane biotopy sprzyjające rozwojowi różnych gatunków roślin i zwierząt. W parkach narodowych i krajobrazowych oraz rezerwatach przyrody znaleźć można rzadkie okazy fauny i flory. Na terenie tego województwa znajdują się 4 parki narodowe – Narwiański, Białowieski, Biebrzański i Wigierski. Uzupełniają je parki krajobrazowe takie jak: Łomżyński, Suwalski oraz Park Krajobrazowy Puszczy Knyszyńskiej. Dodatkową atrakcją są dziewicze puszcze Augustowska i Białowieska.

Kiermusy – w sercu Podlasia

Kiermusy to niewielka wieś położona w gminie Tykocin. Doskonałe miejsce do wypoczynku zapewniające ciszę, bliskość natury i przepiękne widoki. Miejscowość zlokalizowana jest bezpośrednio przy Puszczy Knyszyńskiej, Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego, co gwarantuje możliwość aktywnego wypoczynku blisko natury.

Oprócz obcowania z nieskażoną przyrodą, wieś oferuje także atmosferę kontaktu z historią i architekturą kresową. Przenikanie się różnorodnych kultur tworzy niezapomniane i szczególne połączenie owocujące wyjątkową tradycją, która zachowała się w tym rejonie Polski w niezmienionej formie.

W Kiermusach znajduje się jedyne tego rodzaju muzeum – Jantarowy Kasztel, w którym można obejrzeć średniowieczne zbroje, broń oraz stroje z epoki.

Kiermusy – postaw na obserwację ptaków

Miejscowość położona jest w otulinie Narwiańskiego i Biebrzańskiego Parku Narodowego. Na starorzeczach Narwi, zlokalizowanych w najbliższej okolicy wsi, stale przebywa wiele gatunków ptaków. Szczególnie ciekawym okresem na ich obserwację jest wiosna. Dla mniej wymagających pasjonatów, doskonałym miejscem obserwacyjnym będzie każdy taras umożliwiający widok przelatującego ptactwa. Inni wybiorą się na profesjonalne wiosenne wyprawy, na których z bliska będzie można oglądać zwyczaje przebywających na Biebrzy i Narwi gatunków ptaków.

Wiosną doskonale sprawdzają się wyprawy prezentujące migrację ptactwa. Realizowane są zarówno za pomocą katamaranu zapewniającego komfortowe warunki do obserwacji zwierząt z poziomu wody, jak i z samochodów terenowych, które mogą dojechać w okolice Biebrzy i Narwi. W ten sposób można zobaczyć wyjątkowy spektakl przelotu gęsi zmierzających w kierunku północnej Eurazji, gdzie zlokalizowane są ich lęgowiska. W trzeciej dekadzie marca, kiedy to przypada apogeum przelotów, można zaobserwować ogromne stada gęsi, między innymi gęgawy, zbożowe czy białoczelne. Zdarzają się także bernikle, gęsi małe oraz śnieżyce. Przeloty można oglądać zarówno wieczorem, jak i wczesnym świtem. Wyprawy te mają charakter kilkugodzinny i stanowią wyjątkową atrakcję turystyczną Kiermus.

W ofercie wiosennych eskapad znaleźć można także wyprawę na sowy. Wieczorem, pod okiem doświadczonego przyrodnika, poznaje się życie tych nocnych zwierząt. Dodatkową atrakcją jest szybki kurs rozpoznawania ich głosów.

Kiermusy – niebanalna przyroda wiosną

Wyjątkowym rodzajem wypraw są te łączące ze sobą walory wypraw zimowych oraz wiosennych. Połączenie fauny tych dwóch okresów wegetacyjnych gwarantuje bogactwo wrażeń oraz bliskie spotkania z dużymi zwierzętami, które znacznie łatwiej obserwować zimą, czyli łosiów, bobrów, wydr i innych. Przedwiośnie to także początek okresu migracji ptactwa wodno – błotnego. Zatem w tym czasie będzie już można obserwować gęsi gęgawy, białoczelne i zbożowe oraz łabędzie nieme, krzykliwe i czarnodziobe, żurawie, czajki, bieliki i inne. Całodniowa wyprawa zapewni pełnię wrażeń oraz niezwykłą ilość wspomnień.

Ciekawym rozwiązaniem dla pasjonatów przyrody i fotografii jest całodzienna fotowyprawa. Szczególnie polecamy tereny zlokalizowane w okolicach Biebrzy. Tutaj przez cały rok, z powodzeniem można fotografować faunę i florę. Każdy z okresów ma swój przewodni temat – począwszy od możliwości wykonywania zdjęć dużym ssakom, przez migracje ptaków, ich okresy godowe i lęgowe, ekspansję owadów i bogatej flory, przez czas wychowywania młodych, po przygotowywanie się ptaków do odlotu.

Interesującą propozycją są również wyprawy tematyczne ukierunkowane na obserwację 1 gatunku flory. Wiosną, szczególnie polecamy wyprawy na łosia, bobra, obserwacje ptaków (żołnę, dudka czy zimorodka) czy świata flory, w tym szczególnie rzadkiej rosiczki.

Atrakcje Kotliny Kłodzkiej

Dolinę Kłodzką, ze wszystkich stron otaczają pasma gór – Stołowych, Bystrzyckich, Bardzkich i Złotych, dzięki czemu krajobraz jest niezwykle malowniczy i różnorodny. Najwyższym jej szczytem jest Śnieżnik, położony w Sudetach Wschodnich wznoszący się na 1425 m n.p.m.

Kotlina Kłodzka jest oazą uzdrowiskową, znajduje się tu kilkadziesiąt sanatoriów, położonych w niewielkich lecz urzekających kurortach. Warto odwiedzić takie miejscowości jak Lądek czy Długopole Zdrój. Wody mineralne mające swe źródła w Kotlinie Kłodzkiej to przede wszystkim szczawy, pozytywnie oddziaływujące na układ krwionośny i trawienny.

Kotlina Kłodzka, oprócz szerokiej bazy noclegowej posiada bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, znajduje się tu mnóstwo ścieżek rowerowych, przez co w łatwy i przyjemny sposób można zwiedzić całą okolicę. Zimą jest to popularne miejsce dla miłośników sportów zimowych tj. narciarstwa czy snowboardingu.

Jest wiele miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc i zwiedzając atrakcje Kotliny Kłodzkiej, stanowiących jej wizytówkę. Niewątpliwe zaliczamy do nich Błędne Skały oraz Szczeliniec Wielki. Są to wyjątkowe formy skalne, powstałe na skutek naturalnie zachodzących procesów geologicznych. Trasa turystyczna, utworzona przez błędne skały, często prowadzi przez niesamowicie wąskie przejścia i szczeliny, co jest ogromną atrakcją, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży, choć jej przejście jest też również wspaniałą zabawą dla dorosłych. Szczeliniec Wielki to szczyt umiejscowiony na 665 kamiennych stopniach. Roztacza się z niego bardzo osobliwy widok na całą okolicę. Ponadto na szczycie i całej trasie na niego wiodącej znajduje się o wiele różnorodnych, czasem wręcz przedziwnych form skalnych. Niekiedy można przyglądać się im godzinami, próbując dopasować znane nam kształty.

Kolejnym wartym uwagi miejscem są Wampierzyce, zwane Śląską Jerozolimą. Miejscowość słynie dzięki XVII/XVIII-wiecznej Bazylice Nawiedzenia NMP. Zbudowana w stylu barokowym, obfituje w różnorodne zdobienia i ornamenty.  Bazylikę warto odwiedzić wieczorem, bowiem została niezwykle oświetlona, niemalże półtora tysięczną ilością lampek, które tworzą niesamowity efekt iluminacyjny. W grudniu, w okolicach Świąt Bożego Narodzenia w Wampierzycach tworzona jest największa w Polsce ruchoma szopka, w skład której wchodzi ponad tysiąc rozmaitych figur.

Odwiedzając Kotlinę Kłodzką nie można zapomnieć o odwiedzeniu największej w Sudetach jaskini, jaką jest Jaskinia Niedźwiedzia. Położona jest ona w Kletnie, w okolicach Stornia Śląskiego, niewielkiego malowniczego miasteczka, usytuowanego w centrum ziemi kłodzkiej. Stąd też warto odwiedzić kopalnię złota w Złotym Stoku, Wodospad Wilczki w Międzygórzu czy ogromne kąpielisko – Zalew Stara Morawa.

Dla miłośników historii i batalistyki polecamy otwartą dla turystów, Twierdzę Kłodzką – niedawno odrestaurowaną  XVII/XVIII – wieczną fortyfikację. Aby oddać prawdziwy klimat tego miejsca, przewodnik, który opowiada o jej tajemnicach i burzliwej historii ubrany w historyczny mundur. Jest to wspaniała lekcja historii zarówno la dzieci jak osób dorosłych, pragnących poznać dzieje tej części Polski. Dookoła twierdzy rozlega się bardzo duży, niemalże 30 ha teren rekreacyjny, gdzie oferowane są różnorodne atrakcje zarówno dydaktyczne jaki rozrywkowe.

Kotlina Kłodzka to miejsce, gdzie każdy znajdzie swoje miejsce, dlatego warto odwiedzić ten zakątek Polski. Są to tereny malownicze, jednocześnie spokojne i pełne atrakcji dla każdego, niezależnie od wieku i zainteresowań.

Atrakcje Sudetów

Z wielkim przekonaniem można więc powiedzieć, że Sudety są to góry ciekawe zarówno pod względem historycznym, geologicznym jak i krajobrazowym a także przyrodniczym.

Sudety są idealnym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku. Wiosna, lato, jesień to czas doskonały na piesze wyprawy. Do najwyższych szczytów należą Śnieżka (1 603 m n.p.m.) oraz Śnieżnik (1 424 m n.p.m.), jednakże niesamowite widoki roztaczają się nawet przy znacznie mniejszych wysokościach. Masyw Śnieżnika to również świetne trasy rowerowe, tak więc dla bardziej aktywnych warto rozważyć taką formę odpoczynku. Ponadto coraz częściej uprawia się tu paralotniarstwo oraz wspinaczki skałkowe. Zimą Sudety są atrakcją dla narciarzy i sympatyków sportów zimowych. Największa popularnością cieszą się wówczas ośrodki narciarskie Zieleniec i Czarna Góra. Znajduje się tam profesjonalna infrastruktura, wypożyczalnie sprzętu, wyciągi o bardzo wysokiej przepustowości a przede wszystkim wspaniale trasy zjazdowe – przystosowane zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów narciarstwa.

Sudety charakteryzuje także ogromna ilość jaskiń. Najbardziej z nich znana – Jaskinia Niedźwiedzia usytuowana jest w Kletnie, w okolicach Kotliny Kłodzkiej. Często jest ona porównywana do najpiękniejszych jaskiń w Europie. Liczy ponad 100 m długości oraz ok 30 m wysokości. Trasa przez nią wiodąca przystosowana jest dla turystów (warto zauważyć, że jest to jedyna jaskinia w Polsce przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych), spacerując można więc zobaczyć przeróżne formy skalne a także typowe nacieki oraz skamieniałości.

Jeśli chodzi o wodospady, to w całych Sudetach jest ich 5,  z czego aż 4 mieszczą się w Karkonoszach. Warto wyróżnić wśród nich Wodospad Wilczki, drugi pod względem wielkości, mierzy 22 metry.  Dokoła niego znajdują się liczne, malownicze skałki umieszczone pośród potężnych drzew. Nad wodospadem znajduje się mostek, dzięki czemu można oglądać go z każdej strony. Całość tworzy niezwykle urokliwy krajobraz, który z pewnością pozostanie w pamięci każdego turysty!

Sudety są niezwykłym dziełem natury, warto poznać ich potęgę, często bowiem niejeden z nas nie zdaje sobie sprawy jakie tajemnice skrywają.

 

 

 

Source: Atrakcje Sudetów

Czarna Góra kusi zimą i latem!

Na początku należy zauważyć, że Czarna Góra jest to szczyt, mierzący ok. 1200 m n.p.m., usytuowany w Masywie Śnieżnika. Jest to dość stroma góra, lecz stąd zwykle, turyści rozpoczynają swą wędrówkę na Śnieżnik.  Wspaniałą nagrodą za wysiłek włożony w jej zdobycie jest przepiękny widok roztaczający się ze szczytu. Dla osób mniej aktywnych czy też najmłodszych turystów istnieje możliwość wjazdu na szczyt Czarnej Góry wyciągiem krzesełkowym. Dalsza trasa z Czarnej Góry na Śnieżnik wiedzie łagodnym szlakiem, gdzie podczas wędrówki podziwiać można niespotykane formy skalne a także malownicze krajobrazy. 

Latem Czarna Góra jest oazą dla rowerzystów, znajdują się tutaj  ścieżki rowerowe przeznaczone zarówno dla amatorów  kolarstwa górskiego jak i miłośników zjazdów ekstremalnych. Obecnie znajduje się tutaj Park Rowerowy, cieszący się ogromną popularnością. Zrzesza on turystów z całego kraju, obecnie w Parku Rowerowym na Czarnej Górze znajdują się 3 trasy zjazdowe.  Od kilku lat, cyklicznie odbywają się tutaj zawody Pucharu Polski  w Zjeździe MTB Downhill.  Ponadto Czarna Góra i Masyw Śnieżnika to raj dla osób mniej doświadczonych, zwykłych amatorów kolarstwa i jazdy na rowerze. Trasy są bardzo dobrze oznakowane, o różnym stopniu trudności, dlatego też każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Czarna Góra to również doskonałe miejsce dla paralotniarzy, słynące z szerokiego, pięknego startowiska. Paralotniarstwo w ostatnich latach zyskało bardzo duże uznanie i cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Loty z Czarnej Góry można wykonywać przez cały rok – zarówno zimą jak i latem. Miejsce to przyjazne jest zarówno doświadczonym paralotniarzom jak i osobom rozpoczynającym dopiero przygodę z paralotnią.

Zimą, jak łatwo się domyślić Czarna Góra przeistacza się w krainę narciarstwa. Funkcjonuje tu bardzo prężny Ośrodek Narciarski, wyciągi osiągają najwyższą w Polsce przepustowość a trasy zróżnicowane są pod względem trudności i oczekiwań.

Dodatkowo w okolicach Stornia Śląskiego istnieje szeroko rozbudowana baza noclegowa. Stąd też warto zwiedzić cala przepiękna okolicę Kotliny Kłodzkiej.

Czarna Góra to prawdziwy raj dla turystów, o każdej porze roku! Warto odwiedzić tą okolicę, a niezapomniane wrażenia są gwarantowane!

Source: Czarna Góra kusi zimą i latem!

Atrakcje Sudetów

Z wielkim przekonaniem można więc powiedzieć, że Sudety są to góry ciekawe zarówno pod względem historycznym, geologicznym jak i krajobrazowym a także przyrodniczym.Sudety są idealnym miejscem do wypoczynku o każdej porze roku. Wiosna, lato, jesień to czas doskonały na piesze wyprawy. Do najwyższych szczytów należą Śnieżka (1 603 m n.p.m.) oraz Śnieżnik (1 424 m n.p.m.), jednakże niesamowite widoki roztaczają się nawet przy znacznie mniejszych wysokościach. Masyw Śnieżnika to również świetne trasy rowerowe, tak więc dla bardziej aktywnych warto rozważyć taką formę odpoczynku. Ponadto coraz częściej uprawia się tu paralotniarstwo oraz wspinaczki skałkowe. Zimą Sudety są atrakcją dla narciarzy i sympatyków sportów zimowych. Największa popularnością cieszą się wówczas ośrodki narciarskie Zieleniec i Czarna Góra. Znajduje się tam profesjonalna infrastruktura, wypożyczalnie sprzętu, wyciągi o bardzo wysokiej przepustowości a przede wszystkim wspaniale trasy zjazdowe – przystosowane zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów narciarstwa.Sudety charakteryzuje także ogromna ilość jaskiń. Najbardziej z nich znana – Jaskinia Niedźwiedzia usytuowana jest w Kletnie, w okolicach Kotliny Kłodzkiej. Często jest ona porównywana do najpiękniejszych jaskiń w Europie. Liczy ponad 100 m długości oraz ok 30 m wysokości. Trasa przez nią wiodąca przystosowana jest dla turystów (warto zauważyć, że jest to jedyna jaskinia w Polsce przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych), spacerując można więc zobaczyć przeróżne formy skalne a także typowe nacieki oraz skamieniałości.Jeśli chodzi o wodospady, to w całych Sudetach jest ich 5,  z czego aż 4 mieszczą się w Karkonoszach. Warto wyróżnić wśród nich Wodospad Wilczki, drugi pod względem wielkości, mierzy 22 metry.  Dokoła niego znajdują się liczne, malownicze skałki umieszczone pośród potężnych drzew. Nad wodospadem znajduje się mostek, dzięki czemu można oglądać go z każdej strony. Całość tworzy niezwykle urokliwy krajobraz, który z pewnością pozostanie w pamięci każdego turysty!

Sudety są niezwykłym dziełem natury, warto poznać ich potęgę, często bowiem niejeden z nas nie zdaje sobie sprawy jakie tajemnice skrywają.

o autorze

Diana Popowicz
Willa Diana – diananoclegi.pl

Artykuł pochodzi z serwisu:
Albercik.pl – darmowe artykuły do przedruku na strony www

Albercik.pl – darmowe artykuły na WWW.

Tanie noclegi, czyli hostele i schroniska młodzieżowe

Są chyba najtańszym na świecie sposobem na spędzenie tanich wakacji w dość dobrych warunkach, a noclegi w nich cieszą się dużą popularnością. Hostele oraz schroniska młodzieżowe, znane od lat miłośnikom podróży, oferują przede wszystkim atrakcyjne ceny. Są one doskonałym rozwiązaniem dla mniej wymagających turystów, dla których ważniejsza od wygód jest możliwość zwiedzania świata w przystępnej cenie. Co mogą nam zaoferować hostele? Jaką ofertę przygotowały dla podróżników schroniska młodzieżowe?
Podstawowe zalety takich miejsc to niskie ceny oraz możliwość skorzystania z podstawowych udogodnień: noclegu, śniadania oraz dostępu do sanitariatów. Są to jednocześnie miejsca, w których można spotkać ludzi z całego świata, a wspólne zainteresowania sprzyjają zawieraniu przyjaźni. Takie obiekty noclegowe zazwyczaj znajdują się w pobliżu miejsc bardzo atrakcyjnych pod względem turystycznym, np. w pobliżu centrum znanego miasta czy na obrzeżach znanej miejscowości wypoczynkowej. Często można w nich znaleźć sale wieloosobowe, dzięki czemu są to obiekty idealnie sprawdzające się w przypadku większych, zgranych grup zorganizowanych. Można też znaleźć hostele oraz schroniska, w których są pokoje mniejsze. Z nich chętniej korzystają ci, którzy podróżują indywidualnie.
W wielu z takich obiektów nie ma pościeli, zatem chcący w nich przenocować turyści powinni posiadać albo śpiwory, albo własne koce. Wyposażenie pokoi i łazienek jest tu zazwyczaj skromne, za to funkcjonalne. Choć toalety i prysznice są przeważnie wspólne, wielu miłośnikom podróży to nie przeszkadza. Najważniejsze, że są i że można z nich skorzystać. O tym, że takie obiekty noclegowe mimo braku wygód nadal cieszą się dużą popularnością najlepiej może świadczyć fakt, że w wielu miejscowościach noclegi w nich (zwłaszcza w sezonie) trzeba rezerwować ze znacznym wyprzedzeniem. W wielu z nich można dokonać rezerwacji za pomocą internetowych stron rezerwacyjnych, dzięki którym można nie tylko wybrać najlepsze dla siebie rozwiązania, ale często również skorzystać z dodatkowych promocji i rabatów. Dla chcących podróżować taniej to ogromna zaleta. Warto jednak pamiętać o tym, że często w przypadku takiej rezerwacji niezbędne staje się automatyczne wpłacenie zaliczki.

Kup szybko last minute?

Wakacje last minute to okazja do taniego wyjechania do jednego z krajów turystycznych i spędzenia minimum tygodnia w naprawdę doskonałych warunkach. Jak znaleźć szybko i skutecznie oferty tego typu?
Odrzućmy szybkie przeglądanie internetu. Jeżeli chcemy być na czasie, chcemy szybko znaleźć dobre last minute, to najlepiej wieczorem lub rankiem sprawdzać ulubione biura podróży. Właśnie w tych porach biura podróży przeprowadzają rozliczne aktualizację swoich systemów, wprowadzają kuszące oferty cenowe. Naturalnie musimy liczyć się z faktem ograniczenia miejsc, ograniczenia ofert, więc kto pierwszy ten lepszy.
Jednak nie tylko strony biur podróży to dla nas najlepsze miejsca na last minute, na wyszukiwanie tego typu ofert. Musimy również wiedzieć w jaki dni odbywają się wyloty do poszczególnych krajów, do poszczególnych kurortów. To właśnie dzień przed, czy nawet kilka godzin przed planowanym wylotem, wiele biur podróży proponuje nam naprawdę doskonałe oferty last minute. Warto również posiadać wśród znajomych osoby, które to pracują w agencjach turystycznych, w biurach podróży. Osoby te mają szybki dostęp do interesujących ofert last minute. Dlatego kiedy tylko mamy upatrzone miejsce, to warto by taki znajomy kontrolował dla nas sytuację i praktycznie na telefon dokonał dla nas rezerwacji danej oferty last minute.
Widzimy zatem kilka sposobów na skuteczne wykupienie ofert tego typu, widzimy w jaki sposób możemy znaleźć dla siebie naprawdę tanie wakacje, w niezwykle luksusowych warunkach.

Turystyka rowerowa w Europie

Europa jest krajem coraz bardziej przyjaznym dla miłośników jazdy na rowerze, a ten sposób zwiedzania świata cieszy się coraz większą popularnością. Jest tani, wygodny i przyjazny dla środowiska, a przede wszystkim – pozwala na połączenie sportu ze zwiedzaniem świata. Turystyka rowerowa ma już szerokie grono swych miłośników. Jak można obecnie podróżować po Europie na dwóch kółkach? To proste.
Zalety tej formy turystyki można docenić przede wszystkim w większych miastach europejskich, po których poruszanie się samochodem może okazać się poważnym wyzwaniem. Szczególnie przyjaznymi miastami dla rowerzystów są Oslo oraz Sztokholm, choć wiele satysfakcji może przynieść turystyka rowerowa na terenie krajów nadbałtyckich. Jedną z ciekawszych tras dla rowerzystów w tej części Europy jest podróż z Tallina przez Rygę do Wilna. Rowerzyści mogą się również poczuć bardzo dobrze w Berlinie oraz w Brukseli, za jedno z bardziej przyjaznych miast dla rowerzystów uchodzi również Poczdam.
W wielu miastach Europy na turystów – rowerzystów czekają zarówno ścieżki rowerowe, jak i specjalne miejsca postojowe, w których mogą bezpiecznie pozostawić rower i udać się na zwiedzanie największych atrakcji i najcenniejszych zabytków miasta. W niektórych miastach można skorzystać z wypożyczalni rowerów, a wiele z nich jest świetnie przygotowanych na dłuższe wyprawy. W efekcie można do nich przymocować i sakwy, i przyczepki. To świetna opcja dla tych, którym marzy się kilkudniowa trasa po wybranej okolicy.
W każdym kraju rowerzystów obowiązują miejscowe przepisy. Najczęściej pojawiającym się w międzynarodowych przepisach obowiązkiem jest ten, który dotyczy korzystania z kasku ochronnego. Warto też sprawdzić, czy po odwiedzanym mieście można poruszać się na rowerze. Pewne ograniczenia (np. w Wenecji) dotyczą ścisłych centr lub ich historycznych dzielnic, na których dozwolony jest wyłącznie ruch pieszy.

Wczasy nad Bałtykiem. Niechorze

Nad polskim morzem nie brak miejsc idealnych na rodzinne wczasy. Jedną z propozycji dla tych, którzy zamierzają spędzić wczasy nad Bałtykiem, jest wypoczynek w miejscowości o nazwie Niechorze. Tu czekają i noclegi w licznych kwaterach prywatnych, i wspaniałe atrakcje turystyczne. Jak można spędzić wczasy w tym miejscu?

Niechorze jest jednym z najważniejszych kurortów na Wybrzeżu Rewalskim, na terenie którego turystyka zaczęła się rozwijać już w II połowie XIX wieku. W efekcie Niechorze dość szybko awansowało z roli rybackiej wioski do gwarnego kurortu, w którym można wypocząć w doskonałych warunkach. Betonowe mola oraz służąca jako punkt widokowy latarnia morska stały się symbolami tego letniska. To najważniejsze atrakcje turystyczne, których pominąć nie można. Wielu wrażeń może też dostarczyć spacer po tej miejscowości. W jego trakcie można ujrzeć wiele ciekawych zabytków dawnej architektury, wśród których wyróżniają się dawne kamieniczki oraz zagrody. Wiele tych obiektów pochodzi jeszcze z XVIII wieku. Z pewnością warto przyjrzeć się im dokładniej, tym bardziej, że upływający czas robi swoje. Wiele obiektów niszczeje, zatem warto nacieszyć się ich widokiem póki jeszcze istnieją.

1 2 3